Prečo si zvoliť drevenú fasádu?

Stojíte pred voľbou fasády pre Váš rodinný dom? Ak obľubujete prírodné materiály, možno by ste mohli pouvažovať o drevenej fasáde. Jej použitie má mnoho výhod, ktoré si v nasledujúcich riadkoch predstavíme.

Výhody drevenej fasády

Nech by ste si vybrali akýkoľvek materiál, určite vďaka nemu nedosiahnete tak prirodzený a dokonale prírodný vzhľad, ako keď použijete drevený obklad na fasádu. A určite nie je pravda, že drevo sa hodí len do prírodného prostredia. Je tak univerzálne, že ho možno použiť v podstate kdekoľvek a na akýkoľvek typ stavby. Dostupné sú rôzne možnosti úpravy, vďaka ktorým bude drevená fasáda pôsobiť nadčasovo a vždy bude držať krok s aktuálnymi trendmi v architektúre.

Dokonalý dizajn

Drevo ako stavebný materiál je tu oddávna a vždy aj bude. To samozrejme platí i pre drevené fasády. Možnosti dizajnov drevených fasád sú nesmierne široké. A tak isto sú dostupné rôzne dekory a úpravy. Výsledkom sú tak krásne a originálne dizajny budov.

Pevnosť

Drevo je mimoriadne pevné a stabilné. Platí, že čím má drevo vyššiu hmotnosť, tým lepšie sú i jeho mechanické vlastnosti. Drevené obklady fasád sú veľmi flexibilné. Preto sú vhodné i na miestach s extrémnou klímou, silnými vetrami, či na miestach ohrozených zemetraseniami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERATepelné vlastnosti

Tepelná vodivosť dreva je veľmi nízka. Preto je drevo perfektným tepelno-izolačným materiálom. Čo je v prípade použitia drevených fasád viac ako dôležitá vlastnosť. Vďaka drevenej fasáde sa stavba stane omnoho energeticky nenáročnejšou. To znamená, že ak použijete drevený fasádny obklad, nebude teplo zo stavby unikať. Ušetríte tak náklady za kúrenie.

Environmentálne hľadisko

Drevo je obnoviteľný zdroj. Kvalitné a overené firmy pri výrobe drevených fasád používajú materiály, ktoré pochádzajú z obnoviteľných zdrojov. Vyhýbajú sa používaniu dreva z nelegálnej ťažby, prípadne z ťažby z ohrozených oblastí. Okrem toho sú dobre využiteľné i zvyšky, ktoré pochádzajú zo spracovania dreva.

Nezanedbateľná je i životnosť drevenej fasády. Pri použití kvalitných materiálov a pri správnej starostlivosti sa vzhľad drevenej fasády domov nezmení po cele roky. Aj vďaka týmto pozitívnym vlastnostiam sú drevené fasády obľúbené a bežne používané v mnohých krajinách.

Pridaj komentár